OPEN

Polis Radyosu İstek Bölümü

Radyomuzda yayınlanmasını istediğiniz eserler için yan tarafta bulunan formu doldurup bize gönderin.

Sizden gelen istekler haftanın yedi günü 15.00 – 17.00 saatleri arasında 20 + 1 (İstekler) programımızda yayınlanacaktır.

İstek Formu

İsim Soyisim:
Sanatçı:
Eser (Şarkı):
Armağan Ettiğiniz Kişiler:
Güvenlik Kodu:
  Refresh
Kod Doğrulama:
  

TARİHÇEMİZ


          1948 yılında, Bakanlar Kurulu’nun aldığı karara dayanarak, ilk kez 1952 yılında düşük bir verici ile kısa dalga üzerinden deneme yayınlarına başlayan Polis Radyosu bu yıllarda sınırlı imkânları ile ancak iki saatlik bir yayın gerçekleştirebilmiştir. Daha sonra Polis-Halk ilişkileri açısından çok yararlı olduğu fark edilerek, yayın gücü ve saatleri arttırılmıştır.


          1973 yılında FM bandından yayın yapan ilk radyo istasyonu olan Ankara Polis Radyosu kurulmuş ve batı müziği ağırlıklı yayınlar yapılmaya başlanmıştır.


          5 Mayıs 1991 tarihinde kurulan Diyarbakır Polis Radyosu ise; Diyarbakır’da yayın yapan en eski radyo istasyonlarından biridir. 23 yıl içerisinde yayın kapsama ağını giderek genişleten Diyarbakır Polis Radyosu, Diyarbakır Merkez başta olmak üzere; Çermik, Eğil, Çınar, Çüngüş, Dicle, Ergani, Hani, Çınar, Hazro, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan ve Bismil’de yayınlarını dinleyiciyle buluşturabilmektedir.