Zafer Peker, “Karabulut” isimli yeni tekli çalışmasını Diyarbakır Polis Radyosu Müzik Ziyafeti programına anlattı.

Soru: Zafer Peker’i uzun zamandır göremiyoruz, neler yapıyorsunuz?

Cevap:  Bu soruyu çok alıyorum. Şarkılarım ile ortada olmak istiyorum. Kendi hayatımda bir insanım. Kendimi öne atan biri değilim, müzik ile bilinmek istiyorum. Konserlerim oldu, yurt içi ve yurt dışında bulundum. Sadece 3 yıldır sessizim, yeni bir çalışma ile tekrar sevenlerimle buluştum.

 

Soru: Şarkılarınız ile sevenlerinizde bıraktığınız duygu yeni tekli çalışmanızla tekrar ortaya çıktı diyebilir miyiz?

Cevap: Evet, aldığım tepkilere baktığımda güzel geri dönüşler var. Bir kaç gün içinde klibimizde bitecek. Eskiden kalan şarkılarımız var, onların tadı farklı tabi. İnsanlar benden bir şarkı bekliyorlardı, işte bu da o geri dönüşün sunumu oldu.

 

Soru: ‘’KARABULUT’’ isimli bu tekli çalışmanız ile yeni sektörü yakaladığınızı düşünüyor musunuz?

Cevap: Şarkının enerjisi yüksek, günümüze uygun tarzda. Sevenlerim benden romantik şarkılar bekliyor ama günümüzü de yakalamak istedim. Gelen tepkilerde bunu başardığımı gösteriyor.

 

Soru: Zafer Peker hedeflerine ulaştı mı, neler söylemek istersiniz?

Cevap: Müziğe 12-13 yaşlarımda başladım. Şarkıcı olayım, şöhret olayım gibi derdim ve hedefim olmadı. 1992-93 senesinde ilk çalışmamı yaptım ve çok sevildi. Bende daha güzel ve profesyonel işler yapmam gerektğini düşündüm. Yaptığım şarkılarla insanların gönüllerine ulaşmaya çalıştım. Popülerlik anlamında hedeflerim olmadı. Birazda bu konuda tembel olduğumu düşünüğyorum. En Popüler olduğum dönemimde bile evde elimde kumanda, uzanıyor ve televizyon izliyor haldeydim. Ben beklediğim kitleye ulaştığımı düşünüyorum. İleride şarkılarım duyulduğunda ‘’aa ne güzeldi’’ denilmesi benim için yeterli.

 

Soru: Ses yarışmalarının sektöre zarar verdiği düşünceniz devam ediyor mu?

Cevap: İnsanlar buralarda harcandılar. Çok güzel seslerde çıkıyor, tamam. Ama ilk albümlerinden sonra yok olup gittiler. Her zaman eğer bu mesleği yapacaksanız bu yarışmalara katılmayın mesajı verdim. Bu yarışmalar gösteri amaçlı yapılıyor, hedefinizde şarkıcı olmak var ise buralarda olmuyor, herşey ortada. Toplamda çok az sayıda kişi yarışmalardan sonra tutunabildi. O yüzden uyarı olarak bu fikrimi paylaşmak istedim.

 

Soru: Sosyal medya ile aranız nasıl, sevenleriniz size rahatlıkla ulaşabilir mi?

Cevap: Zafer Peker diye aratıldığında bana rahatlıkla ulaşabilirler. Teknoloji ile aram çok iyi. İlk günden beri interneti kullanmaya çalışıyorum. Bu dönemde birilerine ulaşmak zor değil. Nabzı tutmak adına çok önemli, bu sebeple sosyal medyayı önemsiyorum.

 

Soru: Yeni projeleriniz arasında neler var ?

Cevap: Günümüzde herşey çok çabuk tüketiliyor. Albüm yapıyorsunuz, 10-12 şarkı ama çekebileceğiniz klip sayısı 3-4 oluyor. Şarkıların çoğuna yazık oluyor. Ben bundan sonra tekli çalışmalarla dinleyicilerime ulaşmayı planlıyorum. Onların böyle bir beklentisi olduğunu bildiğim için 5-6 ayda bir, bir şarkı ile sevenmlerimle buluşacağım.

 

Soru: Polis Radyosu için neler söylemek istersiniz?

Cevap: Geçmişte kısa dalga üzerinden yayın yaptığında gece yarıları küçük el radyolarım ile cızırtılı bir seste olsa Polis Radyosu’nu yakalardım ve dinlerdim. O yıllarda Polis Radysu diğer TRT’den  farklıydı. TRT’ nin çalmadığı şarkıları Polis Radyosu bizlere dinletirdi. Tebrik ediyorum, o yıllardan günümüze Polis Radyosu çizgisini hiç bozmadı.

 

Soru: Zafer Peker’in Doğu ve Güneydoğu da konser planı var mı ?

Cevap: Heryere gitmeye çalışıyorum. Bir proje yapıldığında ben gelemeye hazırım, çok mutlu olurum. En güzeli de ‘’Gidiyorsun’’ diyorum, devamı seyirci tarafından gelince gurur verici oluyor. Ekibim ve ben ne zaman davet edilirsek gelmeye hazırız.

 

Soru: Samimi sohbetiniz için teşekkür ederim, Şimdi Mikrofon sizde, ‘’Karabulut’’ tekli çalışmanızı dinleyenlerimize armağan etmek ister misiniz ?

Cevap: Diyarbakır Polis Radyosuna, beni dinleyicilerimle buluşturduğu için çok teşekkür ederim.Herkese selamlar ve sevgiler. Şuan da Zafer Peker yeni tekli çalışması Karabulut ile sizlerle.