Bahadır Sağlam, “Sınırımız Gökyüzü” tekli çalışmasını ve bilinmeyen yönlerini, Diyarbakır Polis Radyosu Müzik Ziyafeti programına anlattı.

Soru: Müziğe nasıl başladın?

Cevap: Müziğe rahmetli dayımın aldığı bir saz ile başladım. Profesyonel olarak devam etmeye karar verdiğimde ise eğitimini almayı hedefledim. Haliç Üniversitesi burslu okudum. Ardından Galatasaray Üniversitesi İletişim ve Müzik Teknolojileri bölümünden mezun oldum. Albüm yapmaya karar verdiğimde Seyhan Müzik ile tanıştım. Daha sonra Akademi Türkiye yarışmasına katıldım ve birinci oldum. Aldığım başarı sonrası Seyhan Müzik desteğini artırdı ve bugüne kadar geldik.

 

Soru: Şarkılarında özellikle söz ve müziğin sana ait olmasının avantajları neler?

Cevap: Bir sıfır önde başlıyorsunuz. Söz ve müzik bulmak maddi açıdan olumsuz etkileyebiliyor. Bu açıdan avantajlıyım. Çok şükür öyle bir sıkıntım yok, umarım ileride de olmaz.

 

Soru: “Sınırımız Gökyüzü” tekli çalışmanda kimlerle çalıştın?

Cevap: Seyhan Müzik etiketiyle yayınlanan çalışmamda Aranjörüm Mert Ağırlar, klip yönetmenim ilk albümde de kendisi ile çalıştık Caner Erzincan. Keyif aldığım bir klip çekimi sürecimiz oldu.

 

Soru: Hedeflediğin yerde misin ve hedeflerin arasında neler var?

Cevap: Şuan hedeflediğim yerde değilim. Ulaşmak için çalışıyorum. Günümüz dünyasında bizim gibi müzik yapan kişiler çok popüler olamıyorlar. Zaten bizimde popüler olmak gibi bir amacımız yok. Tabi ki hayallerimiz var. Müzik okulu kurmak istiyorum, müzik öğretmeniyim ve bu görevimi devam ettirmek istiyorum. Anadolu da o kadar güzel sesler var ki onlara destek vermek ve kazandırmak istiyorum.

 

Soru: “Sınırımız Gökyüzü” şarkısının özel bir hikayesi var mı?

Cevap: Hikayesi yok ne yazık ki. İlk albümdeki şarkılarımın hikayesi vardı. Devamlı bu soru soruluyor ve sanırım bir hikaye yaratmam gerekecek. J

 

Soru: Bahadır Sağlam’ın doğup büyüdüğü yerler olan Doğu ve Güneydoğu’ da konser planı var mı?

Cevap: Çok istediğim şeylerden biride bu. Doğup büyüdüğüm topraklarda sevenlerimle buluşmak istiyorum. Ekip olarak Doğu ve Güneydoğu’da konser çalışmamız var. Konser tarihlerini Sosyal medya hesaplarımızdan öğrenebilirler.

 

Soru: 2008 yılından bugüne kadar yaşadığın zorlu süreçte sana destek olan popüler bir isim var mı?

Cevap: Aslında bu konuyu daha önce hiç paylaşmadım. Hep gizli kalsın istedim ama bu ilk olacak. Albümü ilk yaptığımda ilk dinleyenler biridir kendisi. Ve bana yol gösterendir. Bu isim Sezen AKSU. Albümü dinhlemesi için bir şekilde kendisine ulaştırdım ve beklemeye başladım. Ümitsizliğe kapıldığım bir anda sabahın 07.00’ sinde hiç bilmediğim bir numaradan arandım ve o isim Sezen Aksu idi. Bana destek oldu ve telkinlerde bulundu. İrtibatımı kesmemeye çalışıyorum.

 

Soru: Şarkılarının sözlerinden anlaşılacağı üzere kalemin güçlü. Kitap projen var mı ?

Cevap Hayallerim arasında ama ilk düşüncem müzik. Daldan dala atlamak istemiyorum. İstediğim heveslere daha varamadım. İnsanlarda yanlış anlasın istemiyorum. Hayallerimi bir sıraya koydum ve öncelik müzikte.

 

Soru: Peki dizi ve sinema projeniz var mı?

Cevap: Bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Film konusunda ise bir aksilik olmaz ise Sonbahar da bir projem var.

 

Soru: Samimi sohbetin için teşekkür ederim. Şimdi mikrofon sende, “Sınırımız Gökyüzü” şarkını dinleyenlere bizzat kendin armağan etmek ister misin?

Cevap: Tabi ki, öncelikle size çok teşekkür ediyorum, tüm çalışanlara selamlar. Sevgili arkadaş bana destek olduğunuz için teşekkür ederim. Şimdi Sınırımız Gökyüzü Diyarbakır Polis Radyosu’nda sınırı olmayanlar için gelsin.


Video yükleniyor...