OPEN

Polis Radyosu İstek Bölümü

Radyomuzda yayınlanmasını istediğiniz eserler için yan tarafta bulunan formu doldurup bize gönderin.

Sizden gelen istekler haftanın yedi günü 15.00 – 17.00 saatleri arasında 20 + 1 (İstekler) programımızda yayınlanacaktır.

İstek Formu

İsim Soyisim:
Sanatçı:
Eser (Şarkı):
Armağan Ettiğiniz Kişiler:
Güvenlik Kodu:
  Refresh
Kod Doğrulama:
  
9 Ocak 2015

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Yeni Yıl Konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın yeni yıl konseri dünyanın en önemli müzisyenlerini bir araya getirdi.

 

Şef Rengim Gökmen eşliğinde gerçekleşen konserin konuk grupları dünyaca ünlü Klazz Brothers & Cuba Percussion grubu ve ünlü solist Maria Markesini oldu. Ayrıca T.C Kültür ve Turizm BakanlığıDevlet Çoksesli Korosu, Devlet Halk Dansları Topluluğu ve Devlet Opera ve Balesi Bale Sanatçıları da çok özel gösterileri ile sahne aldılar. 26 Aralık Cuma gecesi saat: 20.00'de başlayan etkinlik Ankaraspor Salonu'nda (Arena) yapıldı.

 

Klazz Brothers & Cuba Percussion

 

Klazz Brothers, 1999 yılında kurulduğundan bu yana farklı kültürlerin müziklerinin yanı sıra geleneksel ve yenilikçi müziğe olan tutkusuyla da, klasik ve caz arasındaki sınırları keşfetmektedir. Iyi bir caz trio olarak Sony’nin dikkatini çeken grup, tesadüfen tanıştıkları Kübalı iki muhteşem perkusyonistin de katılımıyla ortaya çıkan Klazz Brothers & Cuba Percussion projesi ile dünyanın dört bir yanında konserler vermiştir. Grup latin, swing, salsa, caz ve klasik gibi tarzları orijinallerinden çok da uzaklaşmadan
kendi üslubuyla yeni formlarda sunar. Müziklerinde, eskinin yeni içinde korunduğu hâlbuki formları, yapıları hatta armonileri çatışan şeyleri bir araya getirmesi ve yeniden yaratmasıyla tanınırlar.

Klazz Brothers & Cuba Percussion olarak Sony Classical’dan 7 albüm çıkartan ve dünya çapında 500 bin albüm satışı yapan grup, şu ana kadar 2 Echo Klassik,  2 Jazz Ödülü almış ve Grammy’ye aday gösterilmişlerdir.

 

 Maria Markesini 

 

Maria Markesini daha 3 yaşındayken müziğe olan ilgisi keşfedilmiş ve 5 yaşında piyano derslerine başlamıştır. Ardından Music Academy of Rotterdam ve Royal Music Academy of Brussels’de piyano eğitimleri almıştır. Ancak, talihsiz gibi görünen bir kaza müzik hayatını değiştirmiş ve Maria’yı sahnede enstrüman çalan değil kadife sesiyle şarkılar söyleyen bir konuma taşımıştır. Gelenekselden modern caza çok geniş bir müzikal bilgi dağarcığına sahip olan Maria için bu durum yeniden Doğuşolarak algılanmış ve solist olarak çeşitli projelere dahil olmuştur. Klazz Brothers ile film müziklerini seslendirdiği Cinema Passionata projesinden bu yana çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

 


Video yükleniyor...

Yorum Yazın:

   Refresh