Türk halk müziğinin genç ve yeni yüzü Cihan Orhan “İlmek” adını taşıyan ilk albümü ile müzik severlerin huzurunda.  Uzun bir süredir üzerinde titizlikle çalışılan albümde yeni bestelerin yanı sıra geleneksel türkülerde bulunuyor. 

 

Çocukluğunda bağlamaya olan merakı ve sevdasını,  hayalini uzun süredir beklediği bu güçlü albümle perçinleştirip İlmek İlmek dokumak için sevenlerinin karşısına çıkmaya hazır. 15 eserden oluşan bu güçlü albümün heyecanını ve gururunu yaşıyor. Türk halk müziğine ayrı bir renk post modern bir tarz getirmeye hazırlanan Orhan hayallerine bu albümle kavuşacak. Ayrıca birçok albümde müzik yönetmenliği ya da bağlaması ile eşlik eden sanatçı artık tek başına müzik yolculuğuna çıkacak. 

 

Sahnelerde Zülfü Livaneli, Sevcan Orhan, Güler Duman ve birçok ünlü sanatçıya daha bağlama ve vokal olarak eşlik eden Cihan Orhan titiz bir albüm çalışmasına imza atarak gönülleri fethetmek için sabırsızlanıyor...  Albümde birde dinleyiciler için sürpriz düetler var. 

 

ALBÜMDEKİ DÜETLER   

KÖHNE LİMAN: METİN ÖZÜLKÜ BAĞA GİRDİM KİRAZA: HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ SEL DAĞ,  UNUTMA ve LELE ÇOBAN eserlerinde de kardeşi ‘’SEVCAN ORHAN ‘’ eşlik etti. 

Ayrıca albümde büyük ustalar MUSA EROĞLU, GÜLER DUMAN, DAVUT SULARİ ve ZARALI HALİL gibi ustalarında eserleri yer almaktadır. 

İTÜ TMDK mezunu olan ‘’Cihan Orhan’’ mezun olduğu üniversitede eğitim görevlisi olarak görevine devam etmektedir

 


Video yükleniyor...